Kajtur Event Trzebiatów
Kajtur Event w Trzebiatowie oferuje wiele atrakcji i aktywności na zielono-leśnej polanie zwanej Poligonem.
Poligon to 50 ha przepiękny teren, w odległości 10 km od morza a 500 m od rzeki Regi. To największy na Pomorzu Zachodnim tego typu obiekt konferencyjny i eventowy, zdolny pomieścić do 1000 osób.
Teren działania to województwo zachodniopomorskie, ale większość programów realizowanych jest w oparciu o obszar znajdujący się na północno-zachodnich obrzeżach Trzebiatowa.
Znajduje się tu chata z litego drewna, w której można zorganizować biesiady na 200 osób, a także: park linowy i tor off-road, 3 pola paintballowe, łowisko, grodzisko, strzelnica, ośrodek szkolenia taktycznego i saperskiego oraz ponad 20-hektarowy las do zajęć survivalowych i militarnych. Z dzikimi ostępami, starodrzewiem bukowo – dębowym, podmokłymi terenami, głębokimi jarami, stawem, roślinami jadalnymi i dzikimi zwierzętami.
Poza tym na wyposażeniu Poligonu są quady i można spróbować swoich sił w siodle.
Kajtur Event organizuje wiele wydarzeń: spływy kajakowe, imprezy integracyjne i motywacyjne, paintball i ASG, zajęcia linowe i zabawy animacyjne, off-road oraz obozy survivalowo-militarne, bierze udział i organizuje rajdy, zloty i festiwale historyczne, manewry wojskowe, turnieje rycerskie i walki w grodzisku, tworzy grupy rekonstrukcyjne. Prowadzi także zajęcia motywacyjno-edukacyjne dla szkół.
Historia Poligonu sięga 2000 roku. Założyła go grupa przyjaciół i doświadczonych profesjonalistów, wywodzących się z zawodowej armii Wojska Polskiego. Jej pomysłodawca w ciągu 20-letniej służby nabył doświadczenia jako: dowódca plutonu czołgów i zmechanizowanych, kierownik poligonu i starszy instruktor sekcji szkolenia.
Kajtur Event to również bezkrwawe polowania. Polegają one na wyprawach na łowy, gdzie znajduje się ostoja zwierzyny. Podczas nich wykorzystywane są repliki broni i noktowizja optyki myśliwskiej rejestrującej obraz i dźwięk; można nauczyć się etyki, tradycji i rytuałów myśliwskich, a także zwyczajów i nawyków oraz charakterystyki zwierząt. Uczestnicy wypraw uczą się maskowania, wabienia, tropienia i podchodzenia zwierząt a także posługiwania się bronią ostrą; jeżdżą quadami lub autami 4×4, rozpalają ogniska i stosują traperskie metody przetrwania w danym terenie. Na koniec otrzymują klimatyczną pamiątkę z wyprawy i podchodzą do egzaminu strzeleckiego na bojowej strzelnicy.
W Trzebiatowie zwiedź także: Muzeum Pałacowe