Top 5 atrakcji gminy Kołbaskowo
Gmina Kołbaskowo sąsiaduje bezpośrednio z miastem Szczecin i wchodzi w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Gmina graniczy także z niemieckimi landami Brandenburgią oraz Meklemburgią-Przedpomorzem. Wschodni kraniec gminy wyznaczony jest przez malowniczą Dolinę Dolnej Odry.
1) Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
Wielofunkcyjny obiekt posiada salę widowiskowo konferencyjną na 300 osób wraz ze sceną i zapleczem. W części sportowo-rekreacyjnej znajdziemy basen, jacuzzi, saunę, salę fitness i siłownię oraz korty tenisowe, boiska do koszykówki i siatkówki. Ponadto znajdziemy tutaj alejki spacerowe trzy wybiegi dla psów i kawiarnię. W domu kultury organizowane są koncerty, wernisaże, spotkania muzyczne. W okresie zimowym dodatkowymi atrakcjami są lodowisko i jarmark świąteczny.
2) Nabrzeże w Siadle Dolnym
Nabrzeże wyposażone jest w trzy pomosty z systemami trapowymi, altany piknikowe i wiaty do przechowywania sprzętu turystycznego. Całość uzupełniają ławeczki, stoły piknikowe, grille i paleniska. W Siadle Dolnym można wypożyczyć sprzęt wodny i wpłynąć na urokliwe kanały Międzyodrza. Odra Zachodnia, przebiegająca w okolicach Siadła Dolnego stanowi jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc do uprawiania turystyki wodnej.
4) Szlak ?Kościołów Wiejskich Gminy Kołbaskowo?
Szlak ?Kościołów Wiejskich Gminy Kołbaskowo? o długości 52,8 km, rozpoczyna swój bieg w Bobolinie i kończy w Szczecinie Gumieńcach. Na trasie szlaku znajdują się wszystkie zabytkowe obiekty architektury granitowej obecne na terenie gminy: XIII-wieczne granitowe kościoły w Kamieńcu, Kołbaskowie, Będargowie, Stobnie, Bobolinie i Barnisławiu oraz ruiny kościołów w Karwowie, Moczyłach i Pargowie.
5) Szlak Bielika i Ćwierćmaraton Bielika
Szlak Bielika (11 km) rozpoczyna się w Siadle Dolnym i wiedzie przez malownicze tereny gminy Kołbaskowo, aż do Pargowa. Turyści mogą podziwiać piękną przyrodę i widoki na rozlewisko Dolnej Odry. Znajdują się tam unikalne w skali Europy siedliska zagrożonych gatunków. Nazwą szlak nawiązuje do jednej z największych przyrodniczych atrakcji naszych terenów ? bielika, który ma tutaj swoje siedliska. Każdego roku na szlaku organizowany jest ?Ćwierćmaraton Bielika?. Na trasie rywalizują ze sobą rowerzyści, biegacze i chodziarze. Na mecie w Pargowie odbywa się piknik rodzinny.