Dolina Miłości w Zatoni Dolnej
Na nadodrzańskich zboczach, między Zatonią Dolną a Krajnikiem Dolnym znajduje się najwspanialszy park naturalistyczny w województwie zachodniopomorskim, stworzony w połowie XIX w. Jego projekt zleciła Anna von Humbert jako dar miłości dla swojego męża Carla Philippa. Do dziś na skraju parku znajduje się kamień z wyrytą sentencją: ?Oto dolina, którą miłość stworzyła?. Cały krajobraz ma wysoką wartość artystyczną. Park zbudowany został z wielkim rozmachem, wykorzystując wyjątkowe urozmaicenia terenu. Malownicze dróżki i alejki o bardzo skomplikowanym przebiegu oraz liczne przykłady małej architektury parkowej ? to tylko niektóre atuty, którymi szczyci się Dolina Miłości. W parku do dziś rośnie wiele unikatowych gatunków drzew i krzewów, takich jak: jesion mannowy, oliwnik srebrzysty, glediczje, kasztanowce żółte, kasztany jadalne i wiele innych.
Na szczególną uwagę zasługuje największy w Polsce okaz jesionu wąskolistkowego. Nie brakuje tu również swojskiego klimatu tworzonego przez skupiska drzewek owocowych – jabłoni, śliw czy czereśni. Teren ten zamieszkuje kilka gatunków zwierząt – bażanty, borsuki, dziki i sarny. Czasem słychać stukanie dzięciołów.
Aktualnie Dolina Miłości wraca do dawnej świetności, można już spacerować po niedawno odbudowanych alejkach, delektując się magią tego miejsca. Odnowiono tutejsze urokliwe stawiki, w środku których ustawiono rzeźby nazywane Adamem i Ewą, tak jak na początku istnienia parku. W pobliżu znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych, w których można się zatrzymać na dłużej.